W końcu działalność małżeństwa J. z Mieroszowa zostanie osądzona przez sąd.

W marcu 2021 roku jako pierwsi pisaliśmy od co najmniej kilkunastu poszkodowanych/oszukanych osobach przez Bartłomieja J. i jego żonę Justynę J. Taras marzenie niespełnione

Po prawie dwóch latach postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu, zwrocie aktu oskarżenia przez sąd do prokuratury w celu jego uzupełniania o zarzuty dotyczące kolejnych czyny zabronionych małżonków, 30 grudnia 2022 roku do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu w końcu trafił ostateczny akt oskarżenia.

Jak okazało się w toku nowego śledztwa poza wcześniej znanymi już zarzutami dotyczącymi wielu oszustw doszły także nowe. Ustalono kolejne oszukane osoby oraz ustalono, iż małżonkowie J. wspólnie udaremniali egzekucje z zapadłych i prawomocnych wyroków. Dotyczyło to zarówno osób fizycznych jak i na przykład ZUS. Lista zarzutów jest ogromna (poniżej akt oskarżenia).

W toku prowadzonego postępowania okazało się także, iż Bartłomiej J. kilka lat temu został skazany przez Sąd Rejonowy w Gdyni w związku z uporczywym uchyleniem się od alimentów na rzecz swojego dziecka z pierwszego małżeństwa. Jaku ustalili śledczy w chwil obecnej kwota zaległości alimentacyjnych z odsetkami to kilkadziesiąt tysięcy złotych!!! Bartłomiej J. właściwie nigdy nie płacił alimentów ale teraz śledczy postanowili zając się także tą sprawą.

Wyrok skazujący Bartłomieja J. za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego

Wszystko wskazuje, iż przygody ze sprawiedliwością Bartłomieja J. i Justyny J. potrwają zdecydowanie dłużej niż spodziewali się tego małżonkowie.

LC