autonawigacje.pl z Legnicy

Tym razem po ponad roku użytkowania możemy opisać nasze doświadczenia z firmą Pana Remigiusza Pawlika z Legnicy – autonawigacje.pl oraz sprzęt jaki nam sprzedał.

Wszystko rozpoczęło się od poszukiwania zmienika radia/nawigacji, które zamiast standardowych funkcji sprzętu z roku 2005 tchnęłoby nowe życie we wnętrze samochodu i komfort jazdy. Po szybkim przeglądzie opinii i oferty wybór padł na firmę z Legnicy. Nie chcieliśmy ryzykować własnego montaży aby potem sprzedawca nie zarzucał nam że coś źle zamontowaliśmy, zdecydowaliśmy się zakupić sprzęt (kwota ponad 2000 zł) i montaż (kwota 430 zł).

Samo zamówienie i umówienie terminu przebiegło dość sprawnie, w umówione miejsce i o umówionym czasie podstawiliśmy pojazd i po kilku godzinach sprzęt miał być zamontowany. Nasze pierwsze obawy wzbudził bałagan jaki zastaliśmy w biurze firmy, walające się kartony, sprzęt poukładany na podłodze, zaufania to niestety nie wzbudziło.

Samochód był gotowy do odbioru tuż przed zamknięciem firmy, wiec odbiór musiał być szybki. Nasze pierwsze wątpliwości wzbudziło ustawienie kamery cofania, która pokazywała właściwie tylko powierzchnię drogi kilka metrów za samochodem. Nasze uwagi zostały skwitowane tym, że kamera to nie telewizor i ma działać jak dojeżdża się do przeszkody i to w niczym nie przeszkadza.

Już po kilku dniach wiedzieliśmy że kamera jest źle ustawiona i właściwie nie da się je używać. Obserwowany obszar to 2 może 3 metry. Jakoś własnymi siłami udało nam się poprawić kąt ustawieni kamery i było prawie dobrze. Ale zaczęły się problemy z tunerem TV – ponad połowy stacji telewizji cyfrowej nie udało się złapać. Sygnał bardzo słaby pomimo zastosowania dwóch anten na szybie. Tłumaczenie sprzedawcy że tam gdzie nie ma sygnału nie ma TV i właściwie to prawda, Tylko że stojąc pod nadajnikiem na Ślęży widząc go z odległości kilku kilometrów, mając w redakcji sygnał na 100%, tuner w samochodzie widzi ale tylko połowę stacji i to tych nie najlepszych. OK damy rade bez tunera tylko po co płacić za to kilkaset złotych dodatkowo.

Po kilku miesiącach problemy zaczęły narastać. Kamera zaczęła śnieżyć tak iż nie widać było praktycznie nic. Zgłoszoną reklamację bez oględzin kamery sprzedający skwitował odmową z powodu rzekomego umycia pojazdu myjką ciśnieniową,

Widok z kamery cofania

Skoro nie udało się nam załatwić sprawy polubownie zmuszeni byliśmy skierować sprawę do sądu. Sąd na jednej rozprawie przyznał nam rację i wydał nakaz zapłaty – już prawomocny. Niestety sprzedawca pomimo tego nie zapłacił zasądzonej kwoty i sprawa musiała trafić do komornika.

Nakaz zapłaty VGNc 509/19

To oczywiście nie jedyne problemy ze sprzętem zakupionym w firmie Pana Remigiusza Pawlika. Sprzedawany przez niego sprzęt jest kiepskiej jakości i o kiepskich parametrach technicznych. Użytkując wiele miesięcy zauważyliśmy, iż radio (Android) często zawiesza się co wynika zapewne z bardzo małej ilości pamięci uniemożliwiającej instalację czegoś więcej niż YouTube, Spotify i może uda się Netflix zainstalować. Interfejs użytkownika jest bardzo niespójny, raz jest to wygląd aplikacji raz wygląda jak jakaś nakładka z lat 90tych. Sprzęt często traci głos, niby gra nic nie słychać wymaga restartu. Kilka razy zdarzyło się nam całkowite zawieszenie i jedyny ratunek to było odłączenie akumulatora!!! Czytani płyt CD/DVD zależy od kaprysu – raz czyt raz nie czyta. Generalnie sprzedawany sprzęt jest słabej jakości o słabych parametrach a sposób instalacji pozostawia wiele do życzenia – pomimo iz miał to być sprzed dedykowany do konkretnego modelu auta.

Częsty widok … pomimo iż płyta DVD jest w odtwarzaczu

Niestety nie polecamy sprzedawcy ani sprzętu jaki oferuje. Nasza przygoda z zakupionym sprzętem się jeszcze nie zakończyła i do tematu może wrócimy.

Dane teleadresowe sprzedawcy: Remigiusz Pawlik FSC Pawlik Remigiusz al. Rzeczypospolitej 101/1E 59-220 Legnica REGON: 020487890 NIP: 894-257-51-47

  1. Ja również nie mogę polecić tej firmy. Po zakupie niby dedykowanej stacji multimedialnej do nissana qashqai okazało się, że radia nie można zamontować z powodu braku uchwytów we właściwym miejscu . Pan oświadczył, że ze uchwyty należy przymocować we własnym zakresie wiercąc otwory w obudowie radia. Poza tm właściciel niemiły, opryskliwy i niepomocny. Sprzęt bardzo niskiej jakości pomimo wysokiej ceny. Nie polecam

  2. Trzy miesiące temu zamówiłam radio do mojego auta. Na początku kontakt ze sprzedawcą był wręcz rewelacyjny, gdy radio doszło i zostało założone okazało się że jeden panel nie działa. Chciałam się skontaktować telefonicznie ,oczywiście albo zajęte albo nikt nie odbierał. W końcu jak ktoś łaskawie odebrał poinformował mnie, że musi się skontaktować z serwisantem od takiego radia, kolejne dwa dni ciszy. Postanowiłam osobiście z Dąbrowy Górniczej jechać do Legnicy.
    Na pewno w tym sklepie nie ma żadnego serwisanta, a wszystkie tego typu radia można zamówić połowę taniej na alieexpress.
    Pojechałam tylko i wyłącznie dlatego taki kawał drogi, bo mijał mi termin 14 dni do prawa zwrotu ,a uważam, że było to specjalnie przeciąganie z Państwa strony ,żebym później nie mogła oddać tego bubla. Nie polecam nikomu zakupów w tym sklepie.

  3. Długo zastanawiałem się czy w ogóle napisać opinię. Ale ku przestrodze. Po zakupie będziecie potraktowani jak dojna krowa. „Zwrot” u tych państwa znaczy tyle co reklamacja. Dopiero interwencja allegro doprowadziła sprawę do szczęśliwego dla mnie końca(za co bardzo dziękuję ). Telefony w everton_ są atrapami a na maile odpowiadają dopiero jak się ich zmusi(allegro).Moja współpraca z ta firmą zakończyła się definitywnie i bez żalu.

  4. Sprzedawca niewie co sprzedaje.Radio miało źle odlaną ramke dowiedziałem się od innego sprzedającego ze, producent z Chin miał awarie i był właśnie problem z tą ramką która nie pasowała do deski rozdzielczej. Sprzedający w dyskusji ocenił mnie jako laika i powiedział że, mam przyjechać do niego. Allegro napisało że, jeżeli zwracam sprzęt i sprzedawca oddaje pieniądze to jest to reklamacja i musi oddać koszty wysyłki. Sprzedawca twierdzi ze, w cale to nie była reklamacja i nie odda mi za wysyłkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *