Taras marzenie niespełnione

Wiosna za pasem, wiele osób marzy aby spędzić nadchodzące ciepłe dni przed swoim domem na pięknym tarasie. Wiele osób pomyślało o tym już w tamtym roku i uwierzyło pewnemu wykonawcy, który jednak nie tylko nie spełnił ich marzeń ale także pozbawił ich gotówki. Mowa jest o prawie 10 osobach, które wpłaciły w sumie około 100 tys. zł a tarasów nie zobaczyły.

Ale zacznijmy od początku. Zaczyna się jesień 2020 rok, jeden z inwestorów znajduje w Internecie ofertę wykonania trasu. Ładne zdjęcia miały świadczyć o profesjonalizmie wykonawcy. Wykonawca Pan Bartłomiej Jędrzejewski z Mieroszowa szybko umawia się na spotkanie i obiecuje profesjonalne wykonanie trasu oraz dostawę materiału. Wszystko wygląda dobrze. Inwestor podpisuje umowę i przelewa na wskazany rachunek bankowy 44 1140 2004 0000 3102 7411 7836 (numer rachunku ma znaczenie) 6 tys. zł na zakup materiału – przede wszystkim desek modrzewiowych z Syberii. Taras miał być zrobiony w dwa dni na przełomie stycznia i lutego 2021 roku.

Bartłomiej Jędrzejewski – źródło FB

Inwestor spokojnie czeka, mija listopad, grudzień i zaczyna się styczeń 2021 roku. Próby kontaktowania się  wykonawcą zaczyna być problemy, nie odbiera, nie oddzwania nie odpisuje na smsy. W końcu okazuje się że jest chory, nie może odebrać bo prowadzi auto, jest zajęty… W końcu odzywa się że wszystko jest ok i pod koniec stycznia zacznie prace. Niestety tu znów wykonawca znalazł problem a to śliska droga a to +5 stopni to za niska temperatura, a to że montaż dwóch belek mu się nie opłaca. I znów brak kontaktu z wykonawcą. W końcu inwestor wysyła pismo wyznaczając termin rozpoczęcia wykonania umowy na dzień 19 lutego – bez odpowiedzi. I tu zaczęły się pojawiać opinie na temat Pana Jędrzejewskiego – niezbyt przychylne pisząc delikatnie i niezbyt pocieszające inwestora.

opinie na temat Bartłomieja Jędrzejewskiego
kolejne opinie na temat Bartłomieja Jędrzjewskiego

Inwestor rozpoczął dokładniejsze sprawdzanie Pana Bartłomieja Jędrzejewskiego i szybko okazało się, że nic dobrego z tego nie będzie. Otóż przelana w listopadzie kwota 6000 zł trafiła na banków żony Pana Bartłomieja Jędrzejewskiego, Justyny Jędrzejewskiej. Szybko też udało się ustalić dlaczego tak się stało. Otóż Bartłomiej Jędrzejewski od 2011 roku ma duża egzekucję komorniczą i zresztą nie tylko tę jedną. W ten oto sposób chciał jej uniknąć.

Egzekucje prowadzone przeciwko Bartłomiejowi Jędrzejewskiemu.

komornik Justyna Piasecka – GKM 28/20 – Wałbrzych

komornik Anna Stępniak – GKM 2/20 – Lubin

komornik Witold Michalski – KMP 15/11 – Wałbrzych

Kiedy już wydawało się inwestorowi że Bartłomiej Jędrzejewski rozpłynął się niespodziewany jego telefon zaskoczył inwestora. Wykonawca powiedział, że w dwa dni wszystko zrobi tylko nie wie jakie kolory uchwytów (wyraźnie zapisane w umowie) oraz jaki kolor lakieru. Kiedy inwestor zapowiedział że w takim razie podjedzie do Mieroszowa, przywiezie olej do lakierowanie desek i chce sobaczyć swoje drewno; wykonawca oczywiście się zgodził a potem zamilkł już na stałe. Inwestor został bez tarasu i bez 6000,00 zł…

Próbowaliśmy się skontaktować z Panem Bartłomiejem Jędrzejewskim i Panią Justyną Jędrzejewską jednak nie odpowiedzieli na nasze maile, smsy i telefony.

Udało się nam także rozwikłać zagadkę pięknych zdjęć jakie Pan Bartłomiej Jędrzejewski umieszcza w swoich ogłoszeniach sugerując, iż zdjęcia te przedstawiają jego prace.

ogłoszenie Bartłomieja Jędrzejewskiego
strona z której Bartłomiej Jędrzejewski pobrał zdjęcie
ogłoszenie Bartłomieja Jędrzejewskiego
strona z której Bartłomiej Jędrzejewski pobrał zdjęcie

Osoby poszkodowane przez Pana Bartłomieja Jędrzejewskiego prosimy o kontakt z naszą redakcją – sprawą działalności małżeństwa Jędrzejewskich zajmuje się obecnie prokuratura.

Bartłomiej Jędrzejewski, zam. 58-350 Mieroszów, ul. Wysoka 15; NIP: 8862945240; prowadzący działalność gospodarczą w Mieroszowie, ul. Mickiewicza 24; tel. 530138212

Justyna Jędrzejewska, zam. 58-350 Mieroszów, ul. Wysoka 15; NIP: 8862915055; prowadząca działalność gospodarczą w Mieroszowie przy ul. Mickiewicza 24

39 komentarz do “Taras marzenie niespełnione

 1. Ja zostałem okradziony przez Bartłomieja Jędrzejewskiego na kwotę 12 tys PLN w 2020r. Schemat prawie identyczny z tym, że po podpisaniu umowy przyjechała do mnie ekipa niewykwalifikowanych robotników i wylali słupki pod taras bluzgając przy tym, że aż sąsiedzi z pozostałych domków pytali co to za typy. Oczywiście słupki zostały osadzone krzywo, nie zgodnie z projektem i bez jakiejkolwiek wiedzy o punkcie przemarzania gleby, maksymalnych odstępach. Nie posiadali także elementarnej wiedzy z zakresu obsługi poziomicy (nachylenie w stronę domu) czy kątomierza – typowi robole do kopania rowów. Następnie za kilka dni przekopali słupki – uwaga – były wkopane na 10cm w ziemię! Po tej akcji kształt przyszłego tarasu choć trochę nawiązywał do projektu. Od tej pory kontakt z Jędrzejewskim się urwał. Wykonałem kilkadziesiąt telefonów / smsów / maili aby ustalić termin realizacji zlecenia ale zawsze Jędrzejewski miał jakąś wymówkę. To, że ma sraczkę, to że przegląd busa, to że warunki pogodowe złe, to że ciapa, to że kończy 70m2 taras w Szczawnie, choć to ON SAM wyznaczał nowe terminy. Raz pisał, że jest w drodze… i nie dojechał przez tydzień. Gdy próbowałem uzyskać jakiekolwiek konkrety rozłączał się odpisując sms „tracę zasięg”. A najfajniejsza jest jego wymówka, że „teraz samochód prowadzi i nie może rozmawiać” – tylko, że on nie posiada prawo jazdy. Zaproponowałem polubowne rozwiązanie umowy i zwrot zadatku na co Jędrzejewski się nie zgodził bo „prace zostały rozpoczęte”. Finalnie zaczął mnie straszyć prawnikiem. Sprawę skierowalem zatem do sądu, Oczywiście wygrałem ją, ale co z tego skoro komornik Witold Michalski nie jest w stanie ściągnąć z Jędrzejewskiego ani złotówki ponieważ on nic nie posiada. Ostatnio zakupiony Mini Moris jest zarejestrowany na słupa, „siedziba” firmy jest wynajmowana, Jędrzejewski mieszka u teściów. Na szczęście pojawił się Państwa artykół sugerujący ukrywanie dochodów firmy na koncie małżonki, co z definicji jest karane art 300kk. Jest szansa, że małżeństo Jędrzejewskich zza krat już nikogo nie oszuka.

 2. Ja również zostałam oszukana. Kontakt się urwał gdy tylko otrzymał pieniążki do rączki. Taras wygląda jak śmieć, cały się zapadł- wadliwa konstrukcja. Jak taki złodziej chodzi wolno po tym świecie i dalej oszukuje ludzi?! Polsko wstydź się!

 3. Zostałem oszukany w podobny sposób.
  Zadatek 10 tyś. i nagle brak kontaktu.
  Był wypadek, mróz, stracony zasięg, wyjazd do hurtowni, wyjazd po beton i plastyfikator do betonu, zniszczone auto,…, a dzisiaj Polanica i chore kolano.
  Dzisiaj zgłosiłem na Policję oszustwo.

  • Dzisiaj to miał się spowiadać u komornika sądowego ze stanu majątkowego. On jak się pomyli to prawdę mówi!

 4. Ja też zostałem oszukany na 11 tys pln. Złodziej i oszust. Oby juz niedługo wylądował w pierdlu. Wstyd dla kraju że ktoś taki chodzi po świecie. Po

 5. Moja historia wyglądała dokładnie tak samo. Z tym że mniejsze pieniądze. To jest oszust i kłamca. Nie ufajcie mu ona naciąga i okłamuje wszystkich.

 6. Szok. Widziałam faceta jak budował u sąsiada. Słyszałam też przez zamknięte okna techniczne dyskusje – co drugie słowo ku. chu. itd. Coś tam poprawiali ze 4 razy bo sąsiad nie był zadowolony z wykonania. Nawet teraz widać, że woda u nie go nie odpływa, a taras wygląda po pół roku jakby miał ze 20 lat – wszystko się łuszczy, pokrzywiło się. Ale nie spodziewałam się, że on oszukał tyle osób nie wykonując Wam zleceń. Przykra sprawa. Ale jak to w ogóle możliwe, że ściga go od 10 lat komornik, a on dalej ma działalność? Ostrzegę znajomych.

 7. Ja też zostałam okradziona przez tych ludzi. Czytając te wszystkie historie mogę śmiało tak napisać, bo ten człowiek od samego początku miał zamiar wziąć tylko zadatek i zniknąć. Pieniędzy pewnie już nie odzyskamy, ale pozostaje nadzieja, że jakaś kara ich spotka. Unikajcie jak ognia i ostrzegajcie innych. Jest sezon na ogrody a on potrafi być przekonujący. Kłamca i złodziej!

 8. Jestem kolejną osobą oszukaną przez tego Jędrzejewskiego. Zaliczka wpłacona 1850zł i od tego momentu brak kontaktu. Najczęściej SMS o treści: prowadzę auto, oddzwonię. Złożyłam pozew do sądu ale z tego co czytam powyżej to nie mam szans na odzyskanie pieniędzy.

 9. Ja również jestem oszukana przez nijakiego MR CARPENTERA. Baaaardzo przekonujący i profesjonalny. Zwykły złodziej i oszust!!!Kontakt tylko i wyłącznie do wpłacenia zadatku.

 10. Ja rowniez zostałem oszukany 2lata temu na kwotę 25tys zlotych.
  Sprawa juz przeze mnie wygrana.
  Niestety ta grupa przestepcza prowadzona przez Bartka nadal dziala….

    • A zgłosiłeś sprawę do prokuratury?
     I tu nasuwają się myśli o najprostszych zasadach prawa – oko za oko, ząb za ząb. Co się stało w krajach rozwiniętych, że złodziej ukrywający dochody przed wierzycielami dalej wesoło okrada następne ofiary? Już po 1szym wyroku powinien robić w kamieniołomie (i to na uwięzi) za najniższą krajową i spłacać dług…

 11. Nieatety, również zostaliśmy oszukani. Zniszczona stalowa konstrukcja wiaty poprzez nieprawidłowe mocowanie odeskowania, zniszczenie desek z modrzewia syberyjskiego poprzez odcięcie mocowania na piórowpus,t odpadające odeskowanie i wyłudzenie zaliczki na kolejne prace. Same straty materiałowe oceniam na 20 tysięcy (nie licząc konstrukcji stalowej i wyłudzonej zaliczki). Na pisma adwokata nie odpowiada.

 12. Mnie na szczęści enie oszukał bo w ostatniej chwili przeczytałem o tym oszuście. Juz ,miała być umowa i zaliczka ufff tysiące zł zaoszczędzone dzięki temu wpisowi. Współczuje wam i dzikuję za ostrzeżenie oczywiście wyśle je gdzie się da takie mędy jak Jędrzjewski trzeba tępić zawsze i wszędzie.

 13. Ten człowiek miał zrobić taras u mojego sąsiada. Widziałam ich auto pod jego domem i słyszałam wylgarnych ludzi. Wylali krzywe słupki i więcej się nie pojawili. Sąsiad załamany, nie ma pieniędzy ani tarasu, spłaca za niego kredyt. Szkoda, że tego artykułu nie było wcześniej. Zaraz mu podeślę do poczytania… Ludzie, strzeżcie się, omijajcie szerokim łukiem!

 14. Czytam to już któryś raz i płakać mi się chce… Skoro od 2 lat już oszukuje, to czemu wcześniej nie było nigdzie negatywnych opinii? Jakbyśmy chociaż jedną taką przeczytali, bylibyśmy bogatsi o 14 tysięcy… No tak… Opinie można zablokować albo pokasować. Dobrze, że tutaj zostaną i będą przestrzegać innych. Ludzie, gońcie go! Jego miejsce jest w więzieniu!

 15. Dzisiaj do niego dzwoniłem. 530 138 212 odebrał odrazu, więc może to jakiś nowy nr.
  Uf dobrze że w ostatniej chwili trafiłem na tą stronę.

 16. Ja również zostałem oszukany przez tego typa. Taras co prawda mam ale ciężko to tak nazywać. Po kilku dniach taras nie odprowadzał wody i deski popękały, porobiły się w łódki. Po kilku miesiącach taras się zapadł. Zachowuje się jak pomost a nie taras! Brak reakcji na wezwania do usuniecia wad zarówno moje jak ze strony adwokata. Sprawa w sądzie. Czekam właśnie na papiery aby sprawa mogła trafić do komornika ale co z tego jak facet wszystko pisze na żonę a mają rozdzielność. Jawnie oszukuje podając numer konta na umowie inny niż firmowe. Poza tym wiem że nie jestem jedynym oszukanym, jest nas wielu. Sprawy karne, sądowe, komornicze a ten OSZUST dalej robi swoje!!! Co za kraj w którym żyjemy ze za kilka czekolad u kradzionych ze sklepu można iść siedzieć a za oszukiwanie ludzi na grube tysiące nic mu nie zrobią… Nie dajcie się oszukać tak jak wielu z nas się dało!!! Oby Pana J dosięgła w końcu ręka sprawiedliwości… Jakiejkolwiek…!!!

 17. Wszystkie osoby poszkodowane przez Państwa Jędrzejewskich powinny zgłosić się do aspiranta Michała Rutkowskiego z KP w Boguszowie-Gorcu tel. 47 8757102 lub do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu powołując się na sygnaturę akt sprawy 1 Ds 2156/20. Organy ścigania prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa ponad 20 osób przez Państwa Jędrzejewskich.

 18. Wczoraj dołączyłem do grona wielbicieli Państwa Jędrzejewskich, a na pewno Pana Bartłomieja. Byłem na komisariacie składać zeznania, ponieważ wysokiej klasy specjalista miał wykonać taras do 15.05.2021r. oczywiście tego nie zrobił,
  Z wynikających informacji podanych przez Państwa będą marne szanse na odzyskanie wpłaconych zaliczek. Może być tak, że nagle Pan Jędrzejewski ucieknie ponieważ w ostatnim czasie naciągnął sporą liczbę osób i zebrał tym samym sporą gotówkę, więc nawet jak by chciał wykonać komuś taras to ciężko mu będzie znaleźć zleceniodawcę w okolicy, więc zostaje mu ucieczka.

  • Bardzo mi przykro. Jest jeszcze KILKADZIESIĄT sporo osób, które jeszcze nie opisały swojej sprawy na tej stronie. Mam nadzieję, że już niedługo pójdzie siedzieć wraz z żoną (współudział).
   Proszę złożyć zawiadomienie do prokuratury lub o pilny kontakt z KP w Boguszowie-Gorcu (powyżej namiary).

 19. Potwierdzam powyższe kentarze. Także zostałem oszukany przez Bartłomieja Jędrzejewskiego. Omijać szerokim łukiem złodzieja. Wyludza zaliczki.

 20. Witam,

  jestem w podobnej sytuacji. Moja historia jest identyczna jak poprzednie.
  Byłem w Prokuraturze w Świdnicy ale ta odmówiła wszczęcia dochodzenia. Co radzicie.

  • Wszystkie osoby poszkodowane przez Państwa Jędrzejewskich powinny zgłosić się do aspiranta Michała Rutkowskiego z KP w Boguszowie-Gorcu tel. 47 8757102 lub do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu powołując się na sygnaturę akt sprawy 1 Ds 2156/20.

 21. Witam

  2 lata temu oszukany na 17 600 zaliczka + zdewastowany taras, zalany garaż, rozburzone schody wejściowe i w zamian atrapa z deszczułek „modrzewia syberyjskiego” – pozagatunkowa sosna. Straty materialne na ok. 90 000 zł.

 22. Pingback: Bartłomiej J. oraz jego żona Justyna J. oskarżenie o oszustwa – jest akt oskarżenia | przetestowane.info

 23. Pingback: Miroszów: Justyna J. oraz jej małżonek Bartłomiej J. poza zarzutami oszustwa będą mieć jeszcze większe problemy z prawem | przetestowane.info

 24. Pingback: W końcu działalność małżeństwa J. z Mieroszowa zostanie osądzona przez sąd. | przetestowane.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *