TANIE AUTKA Świebodzice = TANI PRZEKRĘT

Mieszkaniec Dzierżoniowa znalazł w Internecie ciekawe ogłoszenie o sprzedaży samochodu, który go bardzo zainteresował. Chodziło o VW Polo z 2002 roku (treść ogłoszenie poniżej) sprzedawanego w sieci komisów Tanie Autka.

Kiedy udał się do Świebodzic sprzedawca zachwalał auto pozwolił się nawet przejechać twierdząc że „będzie Pan zadowolony” a auto jest w naprawdę dobrym stanie i nie ma się czego obawiać pomimo niskiej ceny.

Nasz czytelnik kupił auto 26 maja 2023 roku i już po kilku dniach zaczęły się problemy z silnikiem. Po odpaleniu auto zaczyna strasznie dymić z rury wydechowej. Nie trzeba być specjalistą zrozumieć że auto „bierze olej”.

Kupujący wykonał szybki telefon do sprzedawcy aby dowiedzieć się że zwrotów nie ma i to już co dzieje się z autem nie jest problem sprzedającego. Klient został bez pieniędzy i z autem nie nadającym się do użytkowania. Wtedy poprosił o pomoc naszą redakcję.

Udało się nam skontaktować z poprzednim właścicielem VW Polo. Z rozbrajająca szczerością przyznał, że sprzedawał auto niesprawne z uszkodzonym silnikiem, który mocno dymił dlatego sprzedał tak tanio. Nie chciał naprawiać ponieważ nie miał na to czasu i chęci.

Próbowaliśmy skontaktować się ze sprzedawcą pojazdu ze Świebodzic – TANIE AUTKA Świebodzice – MANIEK CARS Mariusz Drajem – niestety mimo wielokrotnych prób nie odebrał od nas telefonu ani nie oddzwonił.

Skontaktował się za to z nami przez messengera „prezes” Tanich Autek, który zagroził nam że w przypadku publikacji i oczerniania komisów TANIE AUTKA poda nas do sądu. Poinformował nas także, że umowę z komisem w Świebodzicach została rozwiązana i niebawem przestanie używać nazwy Tanie Autka. Niemniej w dniu dzisiejszym – czyli 14 lipca 2023 roku TANIE AUTKA w Świebodzicach nadal funkcjonują.

Oczywiście nie obawiamy się „podania nas do sądu” ponieważ nikogo nie oczerniamy a sprawę przedstawiamy jak jest.

Czy waszym zdaniem Tanie Autka Świebodzice to TANI PRZEKRĘT?