TANIE AUTKA Świebodzice = TANI PRZEKRĘT

Mieszkaniec Dzierżoniowa znalazł w Internecie ciekawe ogłoszenie o sprzedaży samochodu, który go bardzo zainteresował. Chodziło o VW Polo z 2002 roku (treść ogłoszenie poniżej) sprzedawanego w sieci komisów Tanie Autka.

Kiedy udał się do Świebodzic sprzedawca zachwalał auto pozwolił się nawet przejechać twierdząc że „będzie Pan zadowolony” a auto jest w naprawdę dobrym stanie i nie ma się czego obawiać pomimo niskiej ceny.

Nasz czytelnik kupił auto 26 maja 2023 roku i już po kilku dniach zaczęły się problemy z silnikiem. Po odpaleniu auto zaczyna strasznie dymić z rury wydechowej. Nie trzeba być specjalistą zrozumieć że auto „bierze olej”.

Kupujący wykonał szybki telefon do sprzedawcy aby dowiedzieć się że zwrotów nie ma i to już co dzieje się z autem nie jest problem sprzedającego. Klient został bez pieniędzy i z autem nie nadającym się do użytkowania. Wtedy poprosił o pomoc naszą redakcję.

Udało się nam skontaktować z poprzednim właścicielem VW Polo. Z rozbrajająca szczerością przyznał, że sprzedawał auto niesprawne z uszkodzonym silnikiem, który mocno dymił dlatego sprzedał tak tanio. Nie chciał naprawiać ponieważ nie miał na to czasu i chęci.

Próbowaliśmy skontaktować się ze sprzedawcą pojazdu ze Świebodzic – TANIE AUTKA Świebodzice – MANIEK CARS Mariusz Drajem – niestety mimo wielokrotnych prób nie odebrał od nas telefonu ani nie oddzwonił.

Skontaktował się za to z nami przez messengera „prezes” Tanich Autek, który zagroził nam że w przypadku publikacji i oczerniania komisów TANIE AUTKA poda nas do sądu. Poinformował nas także, że umowę z komisem w Świebodzicach została rozwiązana i niebawem przestanie używać nazwy Tanie Autka. Niemniej w dniu dzisiejszym – czyli 14 lipca 2023 roku TANIE AUTKA w Świebodzicach nadal funkcjonują.

Oczywiście nie obawiamy się „podania nas do sądu” ponieważ nikogo nie oczerniamy a sprawę przedstawiamy jak jest.

Czy waszym zdaniem Tanie Autka Świebodzice to TANI PRZEKRĘT?

7 komentarz do “TANIE AUTKA Świebodzice = TANI PRZEKRĘT

 1. To jest przekręt na wiele sposobów. Pokrzywdzonych jest co najmniej kilku. Wiem bo pracowałem w tym komisie i wiem jak się tam ludzi robi w balona.

 2. Jeśli wiesz,że oszukują, oszukiwali, ludzi to powinieneś się zgłosić na policję, inaczej po tym wpisie możesz mieć klopoty. Kto wie o popełnionym przestępstwie i nie poinformuje o tym organów ścigania, podlega karze… itd.

 3. Kupiłem auto z zapewnieniem że jest sprawne technicznie tylko wizualnie do poprawy
  Na drugi dzień pojechałem na stację diagnostyczną okazało się na dzień dobry że został świeżo wycięty katalizator😀
  Postanowiłem odnaleźć poprzedniego właściciela po wcześniejszej umowie kupna sprzedaży
  Właścicielem okazał się starszy PAN który posiadał auto od nowości i nie przeprowadzał tuningu wydechu
  Także dowiedziałem się całej historii tego auta co było naprawiane oraz dlaczego sprzedał swoje auto im
  Sprzedał dlatego że nie przeszedł przeglądu ze względu na korozję błotników
  Także chłopaki kupili za grosze auto wycięli katalizator i jeszcze sprzedali z zyskiem 😀
  Prawdziwi janusze biznesu

 4. Być może są auta które są w kiepskim stanie Ja zamieniłem auto na vw Passat 1.9 tdi jeżdżę już 3 rok zakupiłem go od nich mówiąc szczerze ze silnik pracował idealnie mialbyc problem ze stylami w przed im zawieszeniu a okazało się ze koła były za wielkie i za szerokie wrzuciłem 15 takienjak powinny być i przestało pukać i stukać owszem do dni dzisiejszego w auto włożyłem około 17 tys ale jezdzi i ma się dobrze.byłem ostatnio inprzyznam się szczerze bez bicia to co teraz stoi na placu nadaje się na Sportowa do walbrzycha

 5. Kupiłem tam auto za 1500zł na miesiąc do dojazdow do roboty. To było w 2021 mam gorszą sytuację wiec sie przeciągnelo i auto mi sluzy do teraz. Maja niektore w slabym stanie szroty czy bez katalizatora, ale tak serio to 1 na 10 samochod do rocznika 2003 ma katalizator, od kogo by sie nie kupilo a maja najtansze fury na rynku i z tym nie ma co negowac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *