Bartłomiej J. oraz jego żona Justyna J. oskarżenie o oszustwa – jest akt oskarżenia

Do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi J. oraz jego żonie Justynie J. Proceder jaki stosowali małżonkowie został przez nas opisany w materiale „Taras marzenie niespełnione” i jak się okazuje miał szerszą skale niż to wynikało z naszych informacji.

W efekcie prokurator skierował do sądu akt oskarżenia zarzucając zarówno Justynie J. jak i Bartłomiejowi J. przestępstwa miedzy innymi z art. 286 kodeksu karnego.

Akta oskarżenia miał zostać odczytany na rozprawie w dniu 6 maja 2022 roku – sygn. akt III K 2532/21. Jednakże jedna z pokrzywdzonych osób wniosła o zwrot akt do prokuratury celem uzupełnienia aktu oskarżenia o inne przestępcze czyny jakich mieli dopuścić się małżonkowie. Chodzi tu przede wszystkim o unikanie egzekucji komorniczych z pokrzywdzeniem wierzycieli.

Wobec Bartłomieja J. od wielu lat prowadzone były egzekucje komornicze w związku z licznymi prawomocnymi wyrokami sądów. Prowadził ona jednak nadal działalność gospodarczą śmiejąc się w twarz swoim wierzycielom, którzy nie mogli odzyskać pieniędzy. Wspólnie z żona wymyślili mechanizm który miał ich rzekomo chronić przed odpowiedzialnością.

Umowy zawierane były na firmę Bartłomieja J. natomiast do rozliczeń podawany był rachunek bankowy żony Justyn J. Taki zabieg powodował że kwoty od klientów wpływały na rachunek bankowy Justyny J. który nie była zajęty przez komornika. Jednak kiedy z umowy nie wywiązywał się Bartłomiej J. – umowa była na jego firmę – klienci sądzili nie mieli szans na uzyskanie zwrotu żadnej kwoty ponieważ oficjalnie Bartłomiej J. niczego nie posiada.

Ten mechanizm zauważył jedne z pokrzywdzonych przez małżeństwo J. i zażądał zwrotu akt do prokuratury i ścigania ich także za inne popełnione czyny. Z wnioskiem zgodził się są i chyba sama prokuratura.

Tym samym dla Bartłomieja J. i jego żony Justyny J. zaczęły się nowe problemy a akt oskarżenia znacznie się wydłuży co może oznaczać także bardziej surowy wyrok pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

Taras marzenie niespełnione

Wiosna za pasem, wiele osób marzy aby spędzić nadchodzące ciepłe dni przed swoim domem na pięknym tarasie. Wiele osób pomyślało o tym już w tamtym roku i uwierzyło pewnemu wykonawcy, który jednak nie tylko nie spełnił ich marzeń ale także pozbawił ich gotówki. Mowa jest o prawie 10 osobach, które wpłaciły w sumie około 100 tys. zł a tarasów nie zobaczyły.

Ale zacznijmy od początku. Zaczyna się jesień 2020 rok, jeden z inwestorów znajduje w Internecie ofertę wykonania trasu. Ładne zdjęcia miały świadczyć o profesjonalizmie wykonawcy. Wykonawca Pan Bartłomiej Jędrzejewski z Mieroszowa szybko umawia się na spotkanie i obiecuje profesjonalne wykonanie trasu oraz dostawę materiału. Wszystko wygląda dobrze. Inwestor podpisuje umowę i przelewa na wskazany rachunek bankowy 44 1140 2004 0000 3102 7411 7836 (numer rachunku ma znaczenie) 6 tys. zł na zakup materiału – przede wszystkim desek modrzewiowych z Syberii. Taras miał być zrobiony w dwa dni na przełomie stycznia i lutego 2021 roku.

Bartłomiej Jędrzejewski – źródło FB

Inwestor spokojnie czeka, mija listopad, grudzień i zaczyna się styczeń 2021 roku. Próby kontaktowania się  wykonawcą zaczyna być problemy, nie odbiera, nie oddzwania nie odpisuje na smsy. W końcu okazuje się że jest chory, nie może odebrać bo prowadzi auto, jest zajęty… W końcu odzywa się że wszystko jest ok i pod koniec stycznia zacznie prace. Niestety tu znów wykonawca znalazł problem a to śliska droga a to +5 stopni to za niska temperatura, a to że montaż dwóch belek mu się nie opłaca. I znów brak kontaktu z wykonawcą. W końcu inwestor wysyła pismo wyznaczając termin rozpoczęcia wykonania umowy na dzień 19 lutego – bez odpowiedzi. I tu zaczęły się pojawiać opinie na temat Pana Jędrzejewskiego – niezbyt przychylne pisząc delikatnie i niezbyt pocieszające inwestora.

opinie na temat Bartłomieja Jędrzejewskiego
kolejne opinie na temat Bartłomieja Jędrzjewskiego

Inwestor rozpoczął dokładniejsze sprawdzanie Pana Bartłomieja Jędrzejewskiego i szybko okazało się, że nic dobrego z tego nie będzie. Otóż przelana w listopadzie kwota 6000 zł trafiła na banków żony Pana Bartłomieja Jędrzejewskiego, Justyny Jędrzejewskiej. Szybko też udało się ustalić dlaczego tak się stało. Otóż Bartłomiej Jędrzejewski od 2011 roku ma duża egzekucję komorniczą i zresztą nie tylko tę jedną. W ten oto sposób chciał jej uniknąć.

Egzekucje prowadzone przeciwko Bartłomiejowi Jędrzejewskiemu.

komornik Justyna Piasecka – GKM 28/20 – Wałbrzych

komornik Anna Stępniak – GKM 2/20 – Lubin

komornik Witold Michalski – KMP 15/11 – Wałbrzych

Kiedy już wydawało się inwestorowi że Bartłomiej Jędrzejewski rozpłynął się niespodziewany jego telefon zaskoczył inwestora. Wykonawca powiedział, że w dwa dni wszystko zrobi tylko nie wie jakie kolory uchwytów (wyraźnie zapisane w umowie) oraz jaki kolor lakieru. Kiedy inwestor zapowiedział że w takim razie podjedzie do Mieroszowa, przywiezie olej do lakierowanie desek i chce sobaczyć swoje drewno; wykonawca oczywiście się zgodził a potem zamilkł już na stałe. Inwestor został bez tarasu i bez 6000,00 zł…

Próbowaliśmy się skontaktować z Panem Bartłomiejem Jędrzejewskim i Panią Justyną Jędrzejewską jednak nie odpowiedzieli na nasze maile, smsy i telefony.

Udało się nam także rozwikłać zagadkę pięknych zdjęć jakie Pan Bartłomiej Jędrzejewski umieszcza w swoich ogłoszeniach sugerując, iż zdjęcia te przedstawiają jego prace.

ogłoszenie Bartłomieja Jędrzejewskiego
strona z której Bartłomiej Jędrzejewski pobrał zdjęcie
ogłoszenie Bartłomieja Jędrzejewskiego
strona z której Bartłomiej Jędrzejewski pobrał zdjęcie

Osoby poszkodowane przez Pana Bartłomieja Jędrzejewskiego prosimy o kontakt z naszą redakcją – sprawą działalności małżeństwa Jędrzejewskich zajmuje się obecnie prokuratura.

Bartłomiej Jędrzejewski, zam. 58-350 Mieroszów, ul. Wysoka 15; NIP: 8862945240; prowadzący działalność gospodarczą w Mieroszowie, ul. Mickiewicza 24; tel. 530138212

Justyna Jędrzejewska, zam. 58-350 Mieroszów, ul. Wysoka 15; NIP: 8862915055; prowadząca działalność gospodarczą w Mieroszowie przy ul. Mickiewicza 24