JEEP GRAND CHEROKEE WK2 – ELWER76 – VIN: 1C4RJFDJ5DC625623

Pod nasz test poddaliśmy kolejnego Jeep (nasz słabość do Jeepów już chyba się uwidoczniła). Tym razem miał to być według zapewnień sprzedającego IDEALNY Jeep Grand Cherokee SRT8, kupiony i serwisowany w polskim salonie. Rzeczywiście pierwsze sprawdzenie potwierdziło, że samochód był kupiony w salonie i tam serwisowany. Wedle zapewnień sprzedającego, firma MEGAPOL Zbigniew Peryga z okolic Rzgowa koło Łodzi – auto jest bezwypadkowe i miało jakieś lekkie otarcie na jednych drzwiach. Wszystko wygląda pięknie, aż tak pięknie że postanawiamy sprawdzić co z autem jest.

 

Najpierw sprawdzamy historię pojazdu i jego serwisowania. Wszystko wygląda poprawnie i pozytywnie ale dotyczy poprzedniego, pierwszego właściciela. Obecny właściciel zakupił auto w grudniu 2016 roku i tu już historii serwisowania brak. Po podniesieniu auta na podnośniku sprawa staje się jasna, auto „bezwypadkowe” miało wypadek i to dość poważny. Świadczą o tym nie tylko nieoryginalne spinki do mocowania osłon, ale także przesunięte przednie zawieszenie (widać po położeniu śrub na zdjęciach poniżej), lewa przednia kierunkowa opona założona w przeciwnym kierunku jazdy, nieprofesjonalne roboty blacharskie ukryte pod osłonami. O tym, iż auto nie jest w idealnym stanie świadczą także przecieki pod nadwoziem. Generalnie możemy stwierdzić, iż auto przygotowane zostało do sprzedaży w sposób gospodarczy i w żadnym razie nie jest w stanie idealnym.

Nie polecamy zakupu opisanego auta, nie polecamy także sprzedającego Pana Zbigniewa Peryga firma MEGAPOL, ponieważ albo wprwadza potencjalnych kupujących w błąd lub też nie ma pojęcia jakie samochody sprzedaje. W naszej opini zarówno jedno jak i drugie dyskwalifikuje sprzedającego.

Poniżej prezentujemy zdjęcia i dokumenty potwierdzające naszą opinie.

 1. Nie mam zamiaru bronić sprzedającego ale to co wykazaliście to może być pokłosie np wjechania w wyrwę w jezdni – tak ma połowa samochodów podczas ich eksploatacji.
  opona założona w przeciwnym kierunku – to rozumiem że też wina tego sprzedającego – dobre sobie, ale niech tam.
  jeżeli chodzi o rzetelną informacje to chciałbym wiedzieć jaka była cena tego pojazdu i po ile te modele w tym czasie „chodziły” na rynku wtórnym? patrzyłem obecnie na ceny samochodów sprzedawane przez tę firmę i mają jedne z najniższych cen na rynku więc osobiście jak chciałbym kupić samochód za najniższą cene na rynku to napewno sprawdziłbym auto, a jeżeli wychodzi to co wyszło na pewno skalkulowałbym czy jakbym to poprawił cena auta byłaby nadal atrakcyjna.
  Kolego PZU wskazał że pojazd miał szkodę całkowitą – akurat szkoda całkowita oznacza że naprawa pojazdu jest ekonomicznie nieuzasadniona – npa duże koszty zakupu części w serwisie – przykładem może być moje daewoo lanos w który ktoś wjechał mi w hak i uszkodził zderzak oraz pas tylny – była ogłoszona szkoda całkowita a ja naprawiłem tę szkodę i jeżdżę dalej.
  Czytając blogi na tej stronie dochodzę do wniosku że artykuł albo sponsorowany przez konkurencję tych firm albo ktoś z redagujących mimo mglistej wiedzy próbuje lansować swoja niewiedzę pośród ludzi mających jeszcze większą niewiedzę.

 2. Szanowni Państwo Ten sam Komis Łódź ul. Kolumny wystawiła kilka dni temu na sprzedaż samochód Volvo xc 60 o nr. rej. EL 00370 z 2017r. Cena 117.500zł netto. Zainteresowałem się samochodem i Pan z komisu powiedział że to bezwypadek, tylko lewy tylny błotnik lakierowany. Po skorzystaniu z autoraportu.pl, oraz carvertical.pl okazało się że samochód to złom, rozbity przód, tył, boki, uszkodzone wnętrze podwozie koszt naprawy ponad 100.000zł- więc oceńcie sami jaka to okazja. Samochód ma dziś przebieg 67700km a w 20.06.2019, kiedy został rozbity miał 67626km więc wniosek z tego że od 20.06.2019 roku do 22.03.2021 przejechał niecałe 70km, wiec jedno jest pewne przez taki czas był naprawiany, najprawdopodobniej miał wymieniane całe elementy zakupione w tym samym kolorze co oryginał Uważam że praktyka tego pseudo auto-komisu ociera się o przestępstwo na tym etapie usiłowania oszustwa chyba że ktoś ten samochód kupi to oszustwa. Jak można taki jeżdżący złom sprzedawać???????

 3. Szanowni Państwo. Firma wystawiła kilka dni temu na sprzedaż samochód Volvo xc 60 o nr. rej. EL 00370 z 2017r. Cena 115.000zł netto. Zainteresowałem się samochodem i Pan z komisu powiedział że to bezwypadek, tylko lewy tylny błotnik lakierowany. Po skorzystaniu z autoraportu.pl, oraz carvertical.pl okazało się że samochód to złom, rozbity przód, tył, boki, uszkodzone wnętrze podwozie koszt naprawy ponad 100.000zł- więc oceńcie sami jaka to okazja. Samochód ma dziś przebieg 67700km a w 20.06.2019, kiedy został rozbity miał 67626km więc wniosek z tego że od 20.06.2019 roku do 22.03.2021 przejechał niecałe 70km, wiec jedno jest pewne przez taki czas był naprawiany, najprawdopodobniej miał wymieniane całe elementy zakupione w tym samym kolorze co oryginał Uważam że praktyka tego pseudo auto-komisu ociera się o przestępstwo na tym etapie usiłowania oszustwa chyba że ktoś ten samochód kupi to oszustwa. Jak można taki jeżdżący złom sprzedawać???????

 4. Szanowni Państwo. Firma wystawiła kilka dni temu na sprzedaż samochód Volvo xc 60 o nr. rej. EL 00370 z 2017r. Cena 115.000zł netto. Zainteresowałem się samochodem i Pan z komisu powiedział że to bezwypadek, tylko lewy tylny błotnik lakierowany. Po skorzystaniu ze STRON INTERNETOWYCH gdzie można sprawdzić historię autaokazało się że samochód to złom, rozbity przód, tył, boki, uszkodzone wnętrze podwozie koszt naprawy ponad 100.000zł- więc oceńcie sami jaka to okazja. Samochód ma dziś przebieg 67700km a w 20.06.2019, kiedy został rozbity miał 67626km więc wniosek z tego że od 20.06.2019 roku do 22.03.2021 przejechał niecałe 70km, wiec jedno jest pewne przez taki czas był naprawiany, najprawdopodobniej miał wymieniane całe elementy zakupione w tym samym kolorze co oryginał Uważam że praktyka tego pseudo auto-komisu ociera się o przestępstwo na tym etapie usiłowania oszustwa chyba że ktoś ten samochód kupi to oszustwa. Jak można taki jeżdżący złom sprzedawać??????? Dobrze że nie pojechałem 250 km w jedną stronę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *